| Manufacturer Part Number: | CRG0603F15K/10 |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15K OHM 1% 1/10W 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG0603F15K/10 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG0603F15K/10 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 1622853-2 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0603 | |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | |
| Height | 0.022" (0.55mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG0603F15K/10 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG0603F15K/10 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRG0603F15K/10 is new and unused, you can buy CRG0603F15K/10 TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG0603F15K/10.
| EEU-FR1E471B | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E471B.pdf | |
| ECE-S1EG223Z | 22000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | ECE-S1EG223Z.pdf | |
| UPW1H182MHD | 1800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1H182MHD.pdf | |
| UPJ2D101MHD | 100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ2D101MHD.pdf | |
| 16TGV220M8X10.5 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | 16TGV220M8X10.5.pdf | |
| 6.3SEV100M5X5.5 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | 6.3SEV100M5X5.5.pdf | |
| MALREKB00BA122NM0K | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 90.43 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA122NM0K.pdf | |
| 25YXG820MEFC10X23 | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25YXG820MEFC10X23.pdf | |
| 63YXH270MEFCG412.5X20 | 270µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63YXH270MEFCG412.5X20.pdf | |
| EGPA500ELL122MK40S | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 28 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EGPA500ELL122MK40S.pdf | |
| B43858A9226M9 | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858A9226M9.pdf | |
| MAL215099413E3 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | MAL215099413E3.pdf | |
| SLP331M180A3P3 | 330µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP331M180A3P3.pdf | |
| UPS0J153MHD | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS0J153MHD.pdf | |
| ESMH250VSN123MQ35T | 12000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH250VSN123MQ35T.pdf |