| Manufacturer Part Number: | CRG0402J22K/10 |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 5% 1/16W 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG0402J22K/10 Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG0402J22K/10 | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 2-1622826-5 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0402 | |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | |
| Height | 0.016" (0.40mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG0402J22K/10 | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG0402J22K/10 is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRG0402J22K/10 is new and unused, you can buy CRG0402J22K/10 TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG0402J22K/10.
| PEH534YDG3470M2 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | PEH534YDG3470M2.pdf | |
| UPJ0J101MDD1TD | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ0J101MDD1TD.pdf | |
| UPW1C682MHD | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C682MHD.pdf | |
| EKMH250VSN103MQ35T | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH250VSN103MQ35T.pdf | |
| 865060257009 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865060257009.pdf | |
| UWZ0J681MCL1GS | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ0J681MCL1GS.pdf | |
| EEU-FR1H271B | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1H271B.pdf | |
| UST1H010MDD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST1H010MDD.pdf | |
| 336SML025M | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 8.038 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 336SML025M.pdf | |
| 515D474M050JA6AE3 | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D474M050JA6AE3.pdf | |
| 35ZLK560MT810X25 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ZLK560MT810X25.pdf | |
| UPM1K101MHD6 | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K101MHD6.pdf | |
| ELXY250ELL821ML15S | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can | ELXY250ELL821ML15S.pdf | |
| B43866F2156M | 15µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 22.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | B43866F2156M.pdf | |
| UUJ1V471MNQ6ZD | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1V471MNQ6ZD.pdf |