| Manufacturer Part Number: | CRG0402F33K |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity AMP Connectors |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 1% 1/16W 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | CRG0402F33K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-CRG0402F33K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| RoHS Information | 5-1676480-1 Statement of Compliance RoHS 2 Statement | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | TE Connectivity AMP Connectors | |
| Series | CRG, Neohm | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0402 | |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | |
| Height | 0.016" (0.40mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 10,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | CRG0402F33K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
CRG0402F33K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of TE Connectivity AMP Connectors all series components. The condition of CRG0402F33K is new and unused, you can buy CRG0402F33K TE Connectivity AMP Connectors with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for CRG0402F33K.
| 100ZLJ47M8X16 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ47M8X16.pdf | |
| UPM2A1R5MDD1TA | 1.5µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM2A1R5MDD1TA.pdf | |
| UKL2A6R8MED1TA | 6.8µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A6R8MED1TA.pdf | |
| UPS2F4R7MPD | 4.7µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2F4R7MPD.pdf | |
| UPV1A331MGD | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1A331MGD.pdf | |
| 16ZLK560M10X12.5 | 560µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16ZLK560M10X12.5.pdf | |
| MAL213654391E3 | 390µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213654391E3.pdf | |
| B43231D9187M | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231D9187M.pdf | |
| MAL205677472E3 | 4700µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 82 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205677472E3.pdf | |
| MAL215757151E3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.3 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215757151E3.pdf | |
| 53D472F050HP6 | 4700µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D472F050HP6.pdf | |
| MAL212367339E3 | 33µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 7.2 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212367339E3.pdf | |
| UVZ2AR33MDH | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2AR33MDH.pdf | |
| K330J15C0GF5TH5 | 33pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K330J15C0GF5TH5.pdf | |
| K474K20X7RF5UH5 | 0.47µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | K474K20X7RF5UH5.pdf |