| Manufacturer Part Number: | 695D106X9050H2W |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay BC Components |
| Product Category: | Tantalum Capacitors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50V 3015 (7038 Metric) 1 Ohm 0.303" L x 0.150" W (7.70mm x 3.81mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 695D106X9050H2W Datasheet |
| Internal Part Number | 898-695D106X9050H2W | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Capacitors | |
| Family | Tantalum Capacitors | |
| Manufacturer | Vishay Sprague | |
| Series | TANTAMOUNT® 695D | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Capacitance | 10µF | |
| Tolerance | ±10% | |
| Voltage - Rated | 50V | |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1 Ohm | |
| Type | Conformal Coated | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 3015 (7038 Metric) | |
| Size / Dimension | 0.303" L x 0.150" W (7.70mm x 3.81mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.125" (3.17mm) | |
| Lead Spacing | - | |
| Manufacturer Size Code | H | |
| Features | General Purpose | |
| Lifetime @ Temp. | - | |
| Standard Package | 2,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 695D106X9050H2W | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
695D106X9050H2W is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Vishay BC Components all series components. The condition of 695D106X9050H2W is new and unused, you can buy 695D106X9050H2W Vishay BC Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 695D106X9050H2W.
| UUA1C470MCL1GS | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUA1C470MCL1GS.pdf | |
| 860010372004 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010372004.pdf | |
| LGUW6151MELB | 150µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGUW6151MELB.pdf | |
| ESH107M035AG3AA | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH107M035AG3AA.pdf | |
| ELXZ250ELL222MK35S | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ELL222MK35S.pdf | |
| MAL204830221E3 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204830221E3.pdf | |
| MAL211916102E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 210 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211916102E3.pdf | |
| LGY2F221MELA | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2F221MELA.pdf | |
| MAL215847153E3 | 15000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 42 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215847153E3.pdf | |
| B43540B5277M | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 360 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5277M.pdf | |
| 53D822G050JS6 | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D822G050JS6.pdf | |
| B41554E9688Q | 6800µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41554E9688Q.pdf | |
| TC69 | 100µF 350V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.35 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TC69.pdf | |
| 381LR391M250K012 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 383 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR391M250K012.pdf | |
| B41821A9474M | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 353 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A9474M.pdf |